تیم ما در افغانستان

Dr. Ramiz Alakbarov

داکتر رامیز الاکبروف

ملل متحد
معاون نماینده ویژه، هماهنگ کننده مقیم وامور بشردوستانه
داکتر رامیز الاکبروف پیش از پیوستن به عنوان معاون نماینده ویژه ملل متحد، هماهنگ کننده مقیم و اموربشردوستانه در افغانستان، در دفتر مرکزی UNFPA کار می کرد، که پیشتر به عنوان دستیار دبیرکل و معاون مدیر اجرایی (مدیریت) به طور موقت خدمت می کرد.
دکتر الاکبروف ۲۵ سال پیشینه کار در ملل متحد را دارد، از جمله به عنوان مدیر بخش سیاست و استراتژی UNFPA، نماینده UNFPA در کمیته برنامه‌های سطح بالای سازمان ملل متحد و در کمیته دایمی بین سازمانی در امور بشردوستانه فعالیت کرده است. او به صورت فعالانه در پروسه جاری اصلاحات ملل متحد مشارکت داشته است. دکتر الاکبروف در بخش‌های مختلف در خاورمیانه، افریقا، آسیای میانه و کاراییب از جمله در زمینه توسعه، ماموریت‌های بشردوستانه و صلح طلبانه خدمت کرده است.
Deborah

دبورا لاینز

هیات معاونت ملل متحد
نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد برای افغانستان
 
 
در اپریل 2020، دبورا لاینز مسوولیت خود را به عنوان نماینده ویژه دبیرکل و رییس هیات معاونت سازمان ملل متحد (یوناما) در افغانستان آغازکرد. او یک دیپلمات با ۲۱ سال تجربه‌ی حرفه‌ای درامور سیاسی، همکاری های بین المللی و توسعه اقتصادی می باشد. پیش از این به عنوان سفیر کانادا در اسراییل خدمت می کرد و در سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۶ به عنوان سفیر در جمهوری اسلامی افغانستان فعالیت کرده است.
دبورا لاینز چندین پست ارشد در بخش امور جهانی کانادا نیز به عهده داشته است. از جمله به عنوان معاون سفیر در سفارت کانادا در واشنگتن، دستیار معاون سیاست و برنامه ریزی استراتیژیک وزیر واستراتیژیست ارشد، مدیریت روابط تجاری، مسایل مالی و تکنولوژی بین المللی را هدایت می کرد. او همچنین در بخش منابع طبیعی کانادا و دفتر شورای خصوصی فعالیت داشته است. قبل از پیوستن به دولت کانادا، مالک و مدیر یک شرکت مشورتی محیط زیست بود.
خانم لاینز مدرک لیسانس از دانشگاه نیو برونسویک University of New Brunswick دارد و تحصیلات خود را در کالج دفاع ملی کانادا به پایان رسانده است.
Stuart Simpson

استوارت سیمپسون

سازمان بین‌المللی مهاجرت
رییس سازمان بین‌المللی مهاجرت ملل متحد در افغانستان
 
 
 
آقای استوارت سیمپسون در سال ۲۰۲۰ به IOM افغانستان پیوست. پیش از آن، او با تیم بین المللی مهاجرت درکشور تیمور شرقی کار می کرد. درسال ۲۰۰۶ رییس دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) در جزیره نیاس و در سال ۲۰۰۷ در پادانگ بود.
از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ او رییس مأموریت در موزمبیق بود. در سال ۲۰۱۵، آقای سیمپسون وظایف منطقه‌ای را در ماموریت IOM شمال اقیانوس آرام /میکرونزی بر عهده گرفت و مسایل مربوط به مهاجرت در پالاوو، ایالات فدرال میکرونزی و جمهوری جزایر مارشال را هدایت می کرد.
Sasha

الکساندر ساشا بودیروزا

صندوق جمعیت ملل متحد
نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در افغانستان
 
 
داکتر الکساندر ساشا بودیروزا بیش از ۲۰ سال تجربه مدیریتی، برنامه‌ای و تخنیکی را به عنوان نماینده صندوق جمعیت ملل متحد (UNFPA) در افغانستان آورده است. دکتر بودیروزا به عنوان رییس واحد پشتیبانی ساحوی دفتر منطقه‌ای کشورهای عربی UNFPA و مشاور ارشد تخنیکی در امور جوانان فعالیت می کرد، سابقه او در زمینه های راهبردی، برنامه ریزی، مدیریت و مشارکت، ایجاد صلح، صحت عامه، از جمله پیشگیری ویروس اچ آی وی (HIV)، توسعه صحت جوانان و حفاظت و ارتباطات استراتژیک برای تغییر رفتار می باشد. پیش از پیوستن به افغانستان، دکتر بودیروزا نماینده UNFPA در مصر بود.
Alison

الیسن دیویدین

بخش بانوان ملل متحد
ریس بخش بانوان ملل متحد در افغانستان (UN Women)
 
 
الیسن دیویدین ریس ادارهٔ ملل متحد برای زنان (UN Women) در افغانستان است. از سال ۲۰۱۷-۲۰۱۹ ، وی در سمت متخصص «امور حکومتداری، صلح و امنیت» در دفتر منطقه یی آسیا-اقیانوسیه این اداره مقیم تایلند اجرای وظیفه کرده و در تطبیق برنامه ۲۰ میلیون دالری «جلوگیری از خشونت های افراطی، قاچاق انسان و تامین دسترسی به عدالت»، در چارچوب حکومتداری، صلح و امنیت نقش ایفا نموده است.
به همین ترتیب، از سال ۲۰۱۳- ۲۰۱۷، خانم دیویدین به حیث متخصص امور پالیسی در «واحد صلح و امنیت» ادارهٔ ملل متحد برای زنان کار کرده است. درین سمت، تمرکز وی روی مسایل مربوط به عدالت انتقالی و رهبری پورتفولیوی «جلوگیری از خشونت های افراطی» بوده است.
قبل ازین، خانم دیویدین با نهادهای مختلف، بشمول مرکز بین المللی عدالت انتقالی در جمهوری دموکراتیک کنگو، برنامه انکشافی ملل متحد در سومالیا، و نهاد عرضهٔ خدمات و مشاوره به مهاجرین در آسترالیا کار کرده است.
الیسن دیویدین تحصیلات دوره لیسانس را در حکومتداری و همچنان در رشتهٔ حقوق در دانشگاه سدنی به پایان رسانیده و سند ماستری در رشته‌ٔ حقوق را از دانشگاه هاروارد بدست دارد.
Isabelle

ایزابل موسارد کارلسن

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه
رییس کشوری دفتر هماهنگی امور بشردوستانه ملل متحد در افغانستان
 
 
ایزابل موسارد کارلسن درماه جون ۲۰۲۱ به دفتر هماهنگی امور بشردوستانه ملل متحد (OCHA)افغانستان پیوست. ایزابل از سال ۱۹۸۷ در بخش بشردوستانه فعالیت دارد. اولین تجربه ساحوی او در اردوگاه های پناهندگان افغان در پاکستان بود. او ۱۲ سال را در این زمینه در افغانستان، کامبوج، کنیا و سومالیا فعالیت کرد. در سال ۱۹۹۹ به فرانسه بازگشت و به مدت چهار سال با Samu Social de Paris همکاری کرد. او از آگست ۲۰۱۶ تا اپریل ۲۰۲۱ مدیر عملیات ACF فرانسه بود.
Luo

داکتر لو داپنگ

سازمان بهداشت جهانی
نماینده سازمان صحت جهانی
 
 
 
دکتر لو داپنگ (ازچین) در مارچ ۲۰۲۰ به عنوان نماینده سازمان صحت جهانی (WHO) در افغانستان منصوب شد. او بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی فعالیت در زمینه صحت عامه بین المللی دارد و در پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر، ایجاد ظرفیت کشور برای امنیت صحی، تقویت سیستم صحی، به ویژه در سطح مراقبت‌های اولیه صحی‌، و ارایه رهبری در مدیریت شرایط اضطراری پیچیده و هماهنگ سازی اقدامات صحی بشردوستانه، تجربه ی خاصی دارد. قبل از پیوستن به WHO در افغانستان، داکتر لو به مدت نزدیک به چهار سال به عنوان نماینده WHO در پاپونیوگینه کار کرده است.
Reza

رضا محمدی

کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد
مدیر برنامه کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد در افغانستان
 
 
رضا محمدی متخصص مدیریت پروژه و برنامه است که مدرک ماستری سیستم های اطلاعاتی مدیریتی دارد. او تجربه زیادی در زمینه مدیریت برنامه در کشورهای پس از جنگ و توسعه و ارتباط منطقه‌ای دارد. بیش از ۲۵ سال سابقه کاری در زمینه پروسه‌های توسعه‌ای دارد. پیش از پیوستن به کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (UNCTAD)، رضا تجربه کار با UNOPS و تجربه کار به عنوان کارمند دولت را دارد.
Abdallah Dardari

عبدالله الدرداری

برنامه انکشافی ملل متحد
نماینده مقیم پروگرام انکشافی ملل متحد در افغانستان
 
 
پیش از پیوستن به پروگرام انکشافی ملل متحد، آقای الدرداری به عنوان مشاور ارشد بازسازی در ریاست MENA بانک جهانی فعالیت می کرد. وی همچنین یک برنامه تحلیلی بزرگ را برای طراحی و اجرای رویکرد جدید برای بازسازی در کشورهای درگیر جنگ در خاورمیانه و شمال افریقا (MENA) رهبری میکرد. پیش از پیوستن به بانک جهانی، به عنوان معاون رییس اجرایی، اقتصاددان ارشد کمیسیون اجتماعی و اقتصادی ملل متحد برای غرب آسیا فعالیت داشت. آقای الدرداری تحصیلات خود را دررشته‌ی اقتصاد و حقوق بین الملل کالج ریچموند، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و مدرسه اقتصاد لندن به پایان رسانده است.
Fernando Dacruz

فرناندو داکروز

برنامه اسکان بشر ملل متحد
مدیر کشوری برنامه اسکان بشر ملل متحد
 
 
 
فرناندو داکروز پیش از پیوستن برای دومین بار به برنامه اسکان بشر ملل متحد (UN-Habitat)، در بخش گذار و ختم ماموریت صلح ملل متحد و ادامه اولویت‌های تحکیم صلح در لیبریا کار میکرد. وی همچنین مشاور در برنامه انکشافی ملل متحد در ترکیه بود و برنامه بشردوستانه و توسعه پناهندگان را در وضعیت بحران پناهندگی سوریه نیز هماهنگی می کرد. فرناندو مدرک ماستری سیاست عامه از دانشکده مطالعات شرقی و افریقایی دارد.
Fiona

فیونا فریزر

OHCHR
نماینده کمیساریای عالی ملل متحد در امور حقوق بشر
 
 
 
از آگوست ۲۰۱۹، خانم فیونا فریزر نماینده کمیساریای عالی ملل متحد در امور حقوق بشر (OHCHR) در افغانستان بوده است. او همچنین به عنوان رییس حقوق بشر در نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان خدمت می کند. پیش از این، خانم فریزر رییس مأموریت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل متحد در اوکراین بود. او همچنین به عنوان معاون نماینده OHCHR در آسیای مرکزی خدمت کرده است و معاون رییس دفتر مرکزی OHCHR در اروپا و آسیای مرکزی بوده است. اکنون خانم فیونا بیش از ۲۵ سال تجربه حرفه‌ای در زمینه های توسعه، حل منازعات و فعالیت‌های بشردوستانه دارد.
Mette Knudsen

مته نودسن

هیات معاونت ملل متحد
معاون نماینده ویژه (سیاسی) دبیر کل ملل متحد در افغانستان
 
 
 
مته نودسن به عنوان معاون جدید نماینده ویژه (سیاسی) دبیر کل ملل متحد در دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) کار میکند.
او چندین پست عالی در وزارت امور خارجه دانمارک داشته است، از جمله به عنوان سفیر دانمارک در کنیا، سیشل، اریتره و سومالی (۲۰۱۵-۲۰۲۰)، یونان (۲۰۱۲-۲۰۱۵) و قبرس (۲۰۱۴-۲۰۱۵)، اتیوپیا (۲۰۰۴- ۲۰۰۷)، و به عنوان معاون ماموریت در زامبیا (۲۰۰۲-۲۰۰۴) فعالیت داشته است. او همچنین به عنوان رییس بخش افریقا وزارت امور خارجه (۲۰۰۷-۲۰۱۲) و به عنوان نماینده دایم در سازمان ملل در نایروبی (۲۰۱۵-۲۰۲۰) و در اتحادیه افریقا و خدمت کرد. خانم نودسن مدرک ماستری در رشته علوم سیاسی از دانشگاه Aarhus دانمارک و مدرک تکمیلی زبان یونانی جدید دارد. او به زبانهای دانمارکی، انگلیسی و یونانی مسلط است.
Mohammad Hasnain

محمد حسنین

UN Environment
مدیر کشوری برنامه محیط زیست ملل متحد در افغانستان
 
 
 
آقای محمد حسنین بیش از ۲۰ سال تجربه کاری در بخش کتور غیر انتفاعی دارد و بیشتر در مسایل مربوط به پایداری محیط زیست و به ویژه با جوامع کوهستانی در هیمالیا هندوکش جنوب آسیا کار می کند. قبل از پیوستن به برنامه محیط زیست ملل متحد (UNEP)، او به عنوان مدیر کشوری GERES، یک سازمان غیردولتی فرانسه در زمینه تغییرات آب و هوا و انرژی پاک کار می کرد. او مدرک ماستری روابط بین الملل از دانشگاه کلمبیا و مدرک ماستری مدیریت جنگل از موسسه مدیریت جنگل هند دارد.
Mary

مری الن مک گروتی

برنامه جهانی غذا
رییس برنامه جهانی غذا در افغانستان
 
 
مری الن مک گروتی نماینده و رییس برنامه جهانی غذا (WFP) در افغانستان است. مری الن پیش از پیوستن به افغانستان، معاون رییس WFP در سودان جنوبی بود و علمیات‌های اضطراری WFP را هدایت می کرد و در طراحی برنامه های مرتبط با صلح و امنیت غذایی مشارکت داشت. پیش از این، او به عنوان نماینده و مدیر کشورWFP درکشور چاد خدمت می کرد.
Melinda Good

ملیندا گود

بانک جهانی
نماینده کشوری بانک جهانی در افغانستان
 
 
ملیندا گود در سال ۲۰۰۵ به بانک جهانی پیوست. آخرین وظیفه‌ی او مدیرعملیات مستقر در پاکستان بود. او پیشتر به سمت مدیریتی مشاور ارشد در جنوب آسیا و سمت مشاور ارشد در اندونزیا و واشنگتن دی سی فعالیت داشت. خانم گود قبل از پیوستن به بانک جهانی در بخش خصوصی در نیویورک و سنگاپور و در بانک توسعه آسیایی در مانیلا کار می کرد. او بیش از ۲۵ سال تجربه عملیاتی و مشارکتی دارد، از جمله ۱۵ سال زندگی و کار در آسیا. او از دانشگاه‌های هاروارد و دوک مدرک تحصیلات عالی دارد.
Paul

پاول هسلوپ

دفتر خدمات ماین روبی ملل متحد
رییس ماموریت و مشاور ارشد تخنیکی برنامه ماین‌روبی ملل متحد
 
 
 
پاول هسلوپ در جنوری ۲۰۲۱ به عنوان رییس ماموریت و مشاورارشد تخنیکی به بخش ماین‌روبی ملل متحد (UNMAS) درافغانستان پیوست. پیش از این او از سال ۲۰۱۱ به عنوان رییس برنامه‌های دفتر مرکزی UNMAS خدمت می کرد. با کمک ۲۷ سال سابقه طولانی در پروژه‌های ماین روبی در بیش از ۲۵ کشور آسیب دیده از ماین، تجربه‌های تخنیکی، برنامه‌ای و مدیریتی بدست آورد. آقای هسلوپ فارغ التحصیل از آکادمی نظامی سلطنتی Sandhurst و آکادمی دفاعی انگلستان است و دارای مدرک ماستری در بخش اداره تجارت از مدرسه بازرگانی لندن است.
Yuki

یوکی تاکموتو

برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز
رییس کشوری ملل متحد در مبارزه با ایدز
 
 
 
یوکی تاکموتو به عنوان مدیر کشورملل متحد در مبارزه با ایدز (UNAIDS) به ملل متحد پاکستان پیوست. او بیش از بیست سال تجربه در زمینه توسعه همکاری دارد، از جمله پانزده سال سابقه در زمینه‌های سیاست، برنامه‌ها و مشارکت‌های استراتژیک در زمینه صحت، ویروس اچ آی وی و بیماری ایدز، و توسعه پایدار در سطح جهانی، منطقه‌ای و کشوری را دارد.
خانم تاکموتو شهروند جاپان است و مدرک ماستری سیاست عامه از دانشگاه میشیگان و لیسانس حقوق از دانشگاه کیوتو دارد.