تیم ما در افغانستان

Indrika Ratwatte

ایندریکا راتوات

معاون نمایندۀ خاص سرمنشی سازمان ملل متحدُ در دفتر هیئت معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) و همچنان هماهنگ کنندۀ مقیم و امور بشر دوستانه می باشد
 
 
 
آقای ایندریکا راتوات معاون نمایندۀ خاص سرمنشی سازمان ملل متحدُ در دفتر هیئت معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) و همچنان هماهنگ کنندۀ مقیم و امور بشر دوستانه می باشد.
آقای راتوات بیش از ۳۰ سال تجربۀ کاری در امور بشردوستانه ومحافظت در اوضاع پیچیده و بحرانی، از جمله تجربه بیش از ۱۴ سال کار در امور مسایل مرتبط به افغانستان و منطقه را دارد.
او کار خود را با ملل متحد در سال ۱۹۹۲ با ادارۀ امداد و کار این سازمان برای مهاجرین فلسطین در شرق نزدیک (UNRWA) آغاز کرد و به کارش با دفتر کمیشنرعالی ملل متحد برای مهاجرین (UNHCR) تا سال ۱۹۹۳ ادامه داد. اخیراً وی به حیث رییس دفتر منطقه ای کمیشنری عالی ملل متحد برای مهاجرین آسیا و اقیانوسیه و معاون و نمایندۀ کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای مهاجرین در پاکستان کار نموده است همچنان آقای راتوات قبلاً به عنوان معاون نمایندۀ کمیشنری عالی ملل متحد برای مهاجرین در جمهوری متحدۀ تانزانیا و پاکستان و قبل از آن در تایلند، کرواسی، چین و بوسنی و هرزگوین ایفای وظیفه نموده است.
آقای راتوات دارای مدرک ماستری در امور بین المللی از پوهنتون کلمبیا، ایالات متحدۀ امریکا، و مدرک لیسانس در زبان انگلیسی و جامعه شناسی از پوهنتون کلمبو، سریلانکا می باشد. او همچنین یک وکیل حقوقی دانشکدۀ حقوق سریلانکا است.
Antony Lamba

انتونی لامبا

برنامه اسکان بشر ملل متحد
مدیر مسول برنامه
 
 
آقای انتونی لامبا مسول برنامه کشوری یو ان هبیتات در افغانستان است او دارای 25 سال سابقه کار در مدیریت زمین و توسعه شهری است. انتونی در سال 2006 در زمینه مدیریت زمین و حکومت شهری در سومالیUN-Habitat فعالیت داشت. بین سال های 2010 تا 2012 او رییس دفترکشوری یو ان هبیتات در سودان جنوبی بود و رییس برنامه مدیریت تضادات زمین بود. بین سال های 2013 تا 2016 او مشاور فنی برنامه سیاست گذاری و توانمند سازی زمین بود که کمیسیون زمین لیبریا را حمایت میکرد. او همچنین رییس دفتر کشوری یو ان هبیتات در لیبریا بود که از سال 2014 تا 2016 فعالیت داشت. انتونی در سال 2016 به عنوان مشاور فنی اصلی برنامه شهر برای همه ، که یک برنامه ملی اولویت شهری دولت افغانستان بود و بین سال های 2016 تا 2021 اجرا شد ، به افغانستان نقل مکان کرد. از سال 2022 انتونی رییس برنامه های یوان هبیتات در افغانستان است. اوهمچنین از جنوری 2023 به عنوان مدیر مسئول دفتر دریو ان هبیتات افغانستان فعالیت میکند. پیش از پیوستن به سازمان ملل ، انتونی 9 سال در وزارت زمین و مسکن کنیا به عنوان سرویر زمین و رییس بخش سیستم اطلاعات جغرافیایی فعالیت داشت. انتونی دارای مدرک ماستری در مدیریت اطلاعات جغرافیایی از موسسه بین المللی علوم جغرافیایی و مشاهدات زمینی در هالند و دارای مدرک لیسانس در بخش سروی از دانشگاه نایروبی است.
استیفن رادریکز

استیفن رادریکز

برنامه انکشافی ملل متحد
نماینده مقیم پروگرام انکشافی ملل متحد در افغانستان
 
 
پیش از این، استیفن رادریکز به عنوان نماینده مقیم برای برنامه انکشافی ملل متحد در لیبریا و قبل از آن، او نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد در رواندا بود که در آنجا نیز برای چند سال به عنوان رئیس برنامه انکشافی سازمان ملل متحد خدمت کرد. استیفن همچنین معاون رئیس برنامه انکشافی سازمان ملل متحد در کشور اندونیزیا بود. از سال 2005 تا 2010، استیفن به عنوان مشاور در دفتر اجرایی برنامه انکشافی سازمان ملل متحد در نیویارک کار کرد. او همچنین رئیس واحد حکومتداری و فقر در UNDP جامائیکا و بعد از وقت بحیث استاد در علوم سیاسی در دانشگاه ویست اندیز بود. استیفن قبل از پیوستن به برنامه توسعه ملل متحد، سمت‌های مختلفی را در دولت جامائیکا به عهده داشت، به عنوان مدیر سیاست اجتماعی در وزارت دولت محلی و انکشاف جامعه، رئیس برنامه‌ریزی و انکشاف در صندوق سرمایه‌گذاری اجتماعی جامائیکا و دستیار مدیر کل موسسه برنامه ریزی جامائیکا.
استیفن دارای مدرک ماستری در مدیریت بازرگانی از دانشگاه بازرگانی IESE در بارسلونا، اسپانیا و سند ماستری در بخش فلسفه در دولت و لیسانس در روابط بین‌الملل (مقامات درجه یک) از دانشگاه ویست اندیز، جامائیکا است.
استیفن رادریکز متاهل و دارای دو دختر است. انگلیسی و اسپانیایی را روان صحبت میکند.
Alison

الیسن دیویدین

بخش بانوان ملل متحد
ریس بخش بانوان ملل متحد در افغانستان (UN Women)
 
 
الیسن دیویدین ریس ادارهٔ ملل متحد برای زنان (UN Women) در افغانستان است. از سال ۲۰۱۷-۲۰۱۹ ، وی در سمت متخصص «امور حکومتداری، صلح و امنیت» در دفتر منطقه یی آسیا-اقیانوسیه این اداره مقیم تایلند اجرای وظیفه کرده و در تطبیق برنامه ۲۰ میلیون دالری «جلوگیری از خشونت های افراطی، قاچاق انسان و تامین دسترسی به عدالت»، در چارچوب حکومتداری، صلح و امنیت نقش ایفا نموده است.
به همین ترتیب، از سال ۲۰۱۳- ۲۰۱۷، خانم دیویدین به حیث متخصص امور پالیسی در «واحد صلح و امنیت» ادارهٔ ملل متحد برای زنان کار کرده است. درین سمت، تمرکز وی روی مسایل مربوط به عدالت انتقالی و رهبری پورتفولیوی «جلوگیری از خشونت های افراطی» بوده است.
قبل ازین، خانم دیویدین با نهادهای مختلف، بشمول مرکز بین المللی عدالت انتقالی در جمهوری دموکراتیک کنگو، برنامه انکشافی ملل متحد در سومالیا، و نهاد عرضهٔ خدمات و مشاوره به مهاجرین در آسترالیا کار کرده است.
الیسن دیویدین تحصیلات دوره لیسانس را در حکومتداری و همچنان در رشتهٔ حقوق در دانشگاه سدنی به پایان رسانیده و سند ماستری در رشته‌ٔ حقوق را از دانشگاه هاروارد بدست دارد.
Anubha

انوبا سود

دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم ملل متحد
نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم ملل متحد (UNODC)
 
 
خانم انوبا سود نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم ملل متحد در افغانستان است. او در امور کمک‌های بشردوستانه و برنامه‌های انکشافی دارای تجربه ۲۴ ساله می باشد. خانم انوبا سود با تعدادی زیادی از نهادهای ملی و بین المللی مانند اکشن اید، اکسفام، شورای مهاجرت دنمارک در کشور هند، آسیای میانه، آسیای جنوبی و افریقای شرقی کارکرده است. کار های او روی ایجاد مودل‌های بدیل و مشارکت میان نهادهای غیرانتفاعی، تجارت و سکتورخصوصی و دولت متمرکز بوده وهمیشه تلاش کرده است تا روی گزینه های معیشیت پایدار برای آسیپ پذیرترین افراد جامعه کارکند. خانم سود دارای دو ماستری یکی دربخش پالیسی اجتماعی و پلانگذاری از دانشگاه علوم سیاسی واقتصادی لندن و دیگری دربخش کارهای اجتماعی از دانشگاه دهلی هندوستان می باشد.
Isabelle

ایزابل موسارد کارلسن

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه
رییس کشوری دفتر هماهنگی امور بشردوستانه ملل متحد در افغانستان
 
 
ایزابل موسارد کارلسن درماه جون ۲۰۲۱ به دفتر هماهنگی امور بشردوستانه ملل متحد (OCHA)افغانستان پیوست. ایزابل از سال ۱۹۸۷ در بخش بشردوستانه فعالیت دارد. اولین تجربه ساحوی او در اردوگاه های پناهندگان افغان در پاکستان بود. او ۱۲ سال را در این زمینه در افغانستان، کامبوج، کنیا و سومالیا فعالیت کرد. در سال ۱۹۹۹ به فرانسه بازگشت و به مدت چهار سال با Samu Social de Paris همکاری کرد. او از آگست ۲۰۱۶ تا اپریل ۲۰۲۱ مدیر عملیات ACF فرانسه بود.
Patricia McPhillips

پاتریشیا مک فیلپس

یونسکو
سرپرست دفتر یونسکو در کابل
 
 
 
خانم پاتریشیا مک فیلپس در ماه جنوري ۲۰۲۲ مسئولیت خویش را به عنوان سرپرست یونسکو در افغانستان به عهده گرفت. قبل ازین خانم مک فیلپس به عنوان نماینده و رئیس دفتر یونسکو در پاکستان از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ و در افغانستان طی سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ ایفای وظیفه نموده است.

در چارچوب سازمان ملل متحد، خانم مک فیلپس با دفتر زنان ملل متحد (UN Women) به عنوان مشاور تخنیکی ارشد در آذربایجان، گرجستان، و ارمنستان، با سازمان جهانی مهاجرت (IOM) در کوسوو، با اداره امداد و کار سازمان ملل متحد (UNRWA) به عنوان معاون رئیس در سوریه، با دفتر یونیسف به عنوان نماینده ویژه در فلسطین، به عنوان مدیر ارشد سیاسی در مأموریت کمک سازمان ملل متحد (UNAMI) در عراق و به عنوان مدیر ارشد برنامه ریزی و گزارش دهی در ماموریت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (UNAMA) ایفای وظیفه نموده است.

تجربه مسلکی او نه تنها شامل کارهای توسعه‌ ای میگردد، بلکه وظایف بشردوستانه و خیریه در سازمانهای مختلف از جمله صلیب سرخ، سازمانهای غیردولتی و همچنین اجرای وظیفه در وزارت امور خارجه ایالات متحده را دربر می گیرد.

در چارچوب رویکرد مبتنی بر حقوق بشر، موصوف تجربه ای موثر مدیریت در شرایط اضطراری پیچیده و طویل مدت را دارد از جمله گنجانیدن کامل آموزش برای همه، روش های بدیل آموزش، فرصت های آموزشی طویل المدت، حقوق فرهنگی، دسترسي مستقل به اطلاعات، و آزادی بیان.

خانم مک فیلپس دارای لیسانس هنر در علوم سیاسی و تاریخ از کالج کنکوردیا، مورهد، و ماستری هنر در آموزش از پوهنتون سانفرانسیسکو می باشد.
Hsiaowei Lee

خانم شا وی لی

برنامه جهانی غذا
نماینده و رئیس پروگرام غذایی جهان (WFP) در افغانستان
 
 
 
خانم شا وی لی Hsiao-Wei Lee مسئولیت های خویش را به عنوان نماینده و رئیس پروگرام غذایی جهان در افغانستان در ماه جنوری سال 2023 به عهده گرفت. قبل از انتصاب اش منحیث نماینده و رئیس پروگرام غذایی جهان در افغانستان، خانم لی به عنوان معاون رئیس پروگرام غذایی غذایی جهان در بخش پروگرام و عملیات (Operation) در افغانستان خدمت می کرد.
قبل از آن، وی رئیس بخش پروگرام و برای یک مدت منحیث معاون سرپرست دربخش عملیات برای رئیس پروگرام غذایی جهان در کشور سودان جنوبی بوده است. وی همچنان در مقر پروگرام غذایی جهان در شهر روم ایتالیا کار کرده است، جایکه سهم بارزی را در ایجاد و تطبیق انتقال فعالیت های پروگرام غذایی جهان از پروژه به پلان های استراتیژیک کشوری ایفا نموده و بشمول بنگلا دیش، هند، اندونیزیا، لائوس، پاکستان و فیلپین تعدادی از کشور های که در این مرحله انتقال قرار داشتند، را حمایت کرده است.
خانم لی قبل از پیوستن به پروگرام غذایی جهان ، برای USAID در سودان و سودان جنوبی در زمینۀ کاهش درگیری و ایجاد صلح کار می کرد. او در بخش های مشارکت استراتژیک و اجرای عملیاتی در مناطق متاثر از درگیری ها تجربه دارد. او همچنین در نیویارک، بیجینگ و لندن با شرکت Sullivan & Cromwell LLP وکالت کرده است و دارای دکترا از رشته حقوق دانشگاه هاروارد و لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه کالیفورنیا در برکلی است.
Dr. Tajudeen Oyewale

داکتر تاج الدین اویوله

یونیسف
نماینده
 
 
داکتر تاج الدین اویاله ماموریت خود را به عنوان نماینده یونسیف در افغانستان در ماه مارچ 2024 آغاز کرد.

قبل از این مقام، دکتر اویوله به عنوان نماینده یونیسف در زمباوه ، و نماینده یونسیف در جمهوری دموکراتیک کنگو بود و همچنین به عنوان معاون نماینده یونیسف در پاکستان؛ و جمهوری دموکراتیک کنگو به حیث رهبر در برنامه‌های یونیسف،که شامل: اقدامات بشر دوستانه، حالت اضطراری در صحت عامه، و همکاری با دولت، کمک کننده ها، سازمان‌های ملل متحد، بخش خصوصی و سازمان‌های جامعه مدنی و هماهنگی با ماموریت سازمان ملل ایفای وظیفه نموده است.

داکتر تاج الدین در دفتر معاونیت مدیر اجرایی یونیسف به صفت مدیر اجرایی در نیویورک ایفای وظیفه نموده است او در اصلاحات جهانی مدیریت یونیسف و چندین سمت رهبری در سراسر سازمان، از جمله در برنامه های یونیسف در مقر اصلی نیویورک؛ دفاتر یونیسف در بنگلادش، اندونزی و نیجریه نیز مشارکت داشته است.
قبل از پیوستن به یونیسف، او به عنوان داکتر در شفاخانه آموزشی دانشگاه لاگوس (LUTH) و EKO Hospital Limited در لاگوس، نیجریه کار میکرد. دکتر اویوله دارای سند پزشکی (MB; BS) از دانشگاه لاگوس بوده و تبعه لاگوس، نیجریه را دارد.
داکتر تاج الدین مدرک کارشناسی ارشد( ماستری) صحت عمومی (MPH) و مدرک دکترا (DLitt et Phil) در مطالعات صحت (صحت مادر) هر دو از دانشگاه آفریقای جنوبی را دارد. او همچنین تقدیر نامه های آموزشی دانشکده صحت عمومی را از دانشگاه هاروارد آمریکا در بخش صحت و حقوق بشر، پالیسی صحی و تامین مالی را از دانشکده بهداشت و دوای گرم از لندن، انگلستان و تامین مالی عمومی برای کودکان را از دانشگاه آکسفورد، انگلستان را دریافت کرده است.
دکتر اویوله متاهل بوده و صاحب فرزند است، از بازی گلف و مطالعه لذت میبرد. و در همکاری در چندین انتشارات مشغول نوشتن است.
Jamshed

داکتر جمشید تنولی

سازمان بهداشت جهانی
رییس سرپرست سازمان جهانی صحت
 
 
 
داکتر جمشید تنولی رییس سرپرست سازمان جهانی صحت در افغانستان است. وی یک مدیر نتیجه گرا در عرصه صحت عامه است که در زمینه صحت و پالیسی عامه بیشتر از ۲۰ سال تجربه کاری دارد. داکتر تنولی از سال ۲۰۰۱ بدینسو در سازمان جهانی صحت کار میکند و در سمت های مختلف ایفای وظیفه نموده است. وی به شمول پاکستان، سودان، ترکیه، یمن و سوریه در چندین کشور کار کرده است. نامبرده در زمینه ایجاد مشارکت با شرکای کلیدی از جمله دوایر دولتی، ارائه دهندگان خدمات صحی، و سازمان های اجتماعی برای تقویت همکاری و رهبری اقدامات جمعی تخصص دارد.
داکتر تنولی فارغ التحصیل رشته طب بوده و در بخش صحت و پالیسی عامه مدرک دوکتورا دارد. تمرکز وی روی حفظ و بهبود صحت مردم افغانستان از طریق مداخلات مؤثر صحت عامه است.
Ramin Behzad

رامین بهزاد

سازمان جهانی کار
نماینده سازمان جهانی کار درافغانستان (ILO)
 
 
 
آقای رامین بهزاد به عنوان هماهنگ کننده ارشد در سازمان جهانی کار ملل متحد برای افغانستان فعالیت میکند.
آقای بهزاد از سال ۲۰۱۳ الی ۲۰۲۰ از کشور خود ایران در سازمان بین المللی کار، از جمله در کنفرانس بین المللی کار و جلسات اعضای حکومتی نمایندگی کرده است.
او همچنان به عنوان هماهنگ کننده اعضای حکومتی آسیا و اقیانوسه دراین سازمان خدمت کرده است.
او همچنان از سال ۲۰۱۳ الی ۲۰۲۰ در پست‌های بلند در مرکز احصاییه و ریاست امور بین المللی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران کار کرده است.
آقای بهزاد داری مدرک دوکتورا در بخش احصاییه از دانشگاه علامه طباطبایی تهران و دو مدرک ماستری در بخش علوم احصاییه از دانشگاه های لیوسنی سویدن و دانشگاه بهشتی تهران می باشد.
Reza

رضا محمدی

کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد
مدیر برنامه کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد در افغانستان
 
 
رضا محمدی متخصص مدیریت پروژه و برنامه است او در بخش سیستم های اطلاعاتی مدیریتی مدرک ماستری دارد. او تجربه زیادی در زمینه مدیریت برنامه در کشورهای پس از جنگ و توسعه و ارتباط منطقه‌ای دارد. بیش از ۲۵ سال سابقه کاری در زمینه پروسه‌های توسعه‌ای دارد. پیش از پیوستن به کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (UNCTAD)، رضا تجربه کار با UNOPS و تجربه کار به عنوان کارمند دولت را دارد.
Richard Trenchard

ریچارد ترینچارد

سازمان غذا و زراعت
نماینده سازمان غذا و زراعت در افغانستان ( FAO)
 
 
 
آقای ریچارد ترینچارد در بخش فعالیت‌های بشردوستانه، بحران و انکشاف تجربه ۲۵ ساله دارد. وی متخصص بخش املاک و دارایی بوده و از تجارب فنی در زمینه برخوردار میباشد. او با ادارات مختلف ملل متحد از جمله سازمان غذایی جهان، سازمان غذا و زراعت و صندوق بین المللی توسعه زراعت کارکرده است.
او قبل از کارش در افغانستان در اگست ۲۰۲۱، به حیث نماینده موقت سازمان غذا و زراعت در اندونیزیا و تیمور شرقی خدمت می کرد.
پیش از این او به عنوان ریس پالیسی منطقوی و مشاور ارشد در دفتر منطقوی سازمان غذا و زراعت برای خاورمیانه و افریقای شمالی که در قاهره موقعیت دارد خدمت کرده و فعالیت های وی بیشتر روی تحول سیستم غذایی متمرکز بوده است. او همچنان به عنوان هماهنگ کننده در سوریه و نماینده این سازمان در سومالیا کارکرده است.
او در بخش مدیریت حالات اضطراری و پیچیده در کشورهای مانند سودان جنوبی، سودان، لایبریا، پاکستان، سومالیا، سوریه و روندا خدمت کرده و از برنامه های انکشافی در بیشتر از ۳۰ کشور جهان حمایت همه جانبه نموده است. آقای ریچارد ترینچارد داری مدرک تحصیلی دکتورا از دانشگاه کمبریج لندن می باشد.
Sokout

صباح الدین

سازمان توسعه صنعتی ملل متحد
نماینده و هماهنگ کننده برنامه ها
 
 
 
صباح الدین سکوت از سال ۲۰۰۷ به این طرف منحیث نماینده و هماهنگ کننده برنامه های یونیتار در افغانستان فعالیت نموده متعهد به توسعه و استحکام صلح در افغانستان میباشد. قبل از کار با دفتر یونیتار ، موصوف منحیث مسؤول مالی و اداری در مؤسسه و شرکت بکورا و بعدا مسؤول ارتباطات ریاست ارتباط خارجه در آکادمی علوم افغانستان بود.
آقای سکوت فارغ التحصیل پوهنځي اقتصاد پوهنتون کابل در سال ۱۹۹۷ بوده و تجسس و تحقیق وی در اقتصاد بین‌الملل، مطالعات سازمانی و پروسه تغییر انجام گردیده است. او تحصیلات خود را با درجه ماستر در صلح و همزیستی بین‌المللی از پوهنتون هیروشیما، با تخصص در استحکام صلح از طریق توسعه اقتصادی، پیش برده است، که بازتابی از تعهد او به ترویج صلح و توسعه از طریق مسیرهای اقتصادی میباشد.
طی دوران کاری خود، آقای سکوت تخصص خود را با گواهینامه‌هایی در طراحی پروژه، برنامه‌ ریزی، حسابداری، کاهش تقلب، طراحی آموزشی و مسائل زیست‌ محیطی غنی ساخته و اخیراً به عنوان ماستر طراح آموزشی ATD شناخته شده است. این دستاورد، تعهد او را به بهبود طرح و ارائه برنامه‌های آموزشی منعکس میسازد.
آقای سکوت در سال (۲۰۰۵) منحیث کار آموز در برنامه فیلوشیپ یونیتار اشتراک نموده ، و در سال های (۲۰۰۶ و ۲۰۰۷) منحیث رهنما و آموزگارفعالیت خود را به شکل داوطلبانه ادامه داد. بیشتر از نه سال تجربه در توسعه سیاست و استراتژی، او به طور گسترده‌ای با شرکت‌ ها، سازمان‌ های غیردولتی و صنایع کوچک و متوسط همکاری نموده و سهم قابل توجهی در توسعه و ابتکارات ایجاد صلح در افغانستان داشته است.
Fiona

فیونا فریزر

OHCHR
نماینده کمیساریای عالی ملل متحد در امور حقوق بشر
 
 
 
از آگوست ۲۰۱۹، خانم فیونا فریزر نماینده کمیساریای عالی ملل متحد در امور حقوق بشر (OHCHR) در افغانستان بوده است. او همچنین به عنوان رییس حقوق بشر در نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان خدمت می کند. پیش از این، خانم فریزر رییس مأموریت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل متحد در اوکراین بود. او همچنین به عنوان معاون نماینده OHCHR در آسیای مرکزی خدمت کرده است و معاون رییس دفتر مرکزی OHCHR در اروپا و آسیای مرکزی بوده است. اکنون خانم فیونا بیش از ۲۵ سال تجربه حرفه‌ای در زمینه های توسعه، حل منازعات و فعالیت‌های بشردوستانه دارد.
آقای کوابینا اسانتی انتیامو

کوابینا اسانتی انتیامو

صندوق جمعیت ملل متحد
نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در افغانستان
 
 
 
آقای کوابینا اسانتی انتیامو نمایندۀ صندوق جمعیت ملل متحد در افغانستان است. قبل از این سمت، وی به عنوان نمایندۀ صندوق جمعیت ملل متحد در کشور رواندا، سرپرست این اداره در کشورهای مالیزیا و تایلند ایفای وظیفه نموده است. پیشتر از آن، آقای اسانتی انتیامو به عناون معاون صندوق جمعیت ملل در کشورهای افغانستان و کامرون نیز کار کرده است.

کوابینا در امور صلح سازی، بشری و توسعه، بیش از بیست سال تجربه کاری دارد. وی در چوکات مأموریت حافظ صلح سازمان ملل متحد در بوسینیا و هرزگووینا، و برنامه توسعه ملل متحد فعالیت داشته است. نامبرده با تجارب غنی خویش، نظریه های مرتبط به امور بشری، صلح و توسعه را با پرداختن به مسائل پیچیدۀ جهانی، به ارمغان می آورد.

آقای کوابینا که شهروند کشور غنا است، ماستری خویش را در مطالعات توسعوی از پوهنتون بت در کشور انگلیستان و درجه لیسانس را در جامعه شناسی سیاسی از پوهنتون غنا بدست آورده است. نامبرده همچنین اسناد فوق لیسانس در رشته رهبری را، از پوهنتون کلمبیا بدست آورده است.
Zulu

لیونارد زولو

کمیساری عالی ملل متحد در امور پناهندگان
نماینده کمیساری عالی ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR)
 
 
آقای لیونارد زولو متخصص حقوق بشر و قانون مهاجرت می باشد که برای بیشتر از دو دهه در دفتر مرکزی کمیساری عالی ملل متحد در امور پناهندگان ودفاتر ساحوی این سازمان کار کرده است. پیش از کارش در افغانستان، او به عنوان نماینده این سازمان در ۹ کشور افریقا جنوبی کار میکرد.
او در این سازمان در پست‌های بالای دیگر از جمله معاون این سازمان برای افریقا جنوبی، ریس بخش پالیسی و حقوقی برای دفتر افریقا در جینوا سویس، مسوول ارشدحقوقی برای لندن و ایرلند شمالی و هماهنگ کننده ارشد امور محافظت درکمپ مهاجرات داداب در کینیا نیز فعالیت کرده است.
او همچنان در مدیریت حالات عاجل/اضطراری در کشورهای کوزوا و اریتره کار کرده است. پیش از کارش با کمیساری عالی ملل متحد در امور پناهندگان، آقای زولو به عنوان حقوق‌دان در مرکز حقوقی هانی در زادگاهش زیمبابوی کار میکرد. وی از سال ۱۹۹۷ بدینسوعضو انجمن وکلای زیمبابوی نیز می باشد. اوتحصیلات اش به سطح لیسانس در بخش حقوق را در دانشگاه زیمبابوی وماستری‌اش در بخش قانون بین الملل را در دانشگاه لوند سویس به پایان رسانیده است.
مارکس پوتزل

مارکس پوتزل

هیات معاونت ملل متحد
معاون نماینده ویژه سرمنشی ملل متحد برای افغانستان
 
 
 
آقای مارکس پوتزل شهروند آلمان در۱۷ جون ۲۰۲۲ کارش را در افغانستان به عنوان معاون نماینده ویژه سرمنشی ملل متحد آغاز کرد. وی از طرف آقای انتونیو گوترش سرمنشی ملل متحد در این سمت گماشته شد.
آقای پوتزل بیش از ۲۷ سال تجربه کاری در زمینه دیپلماسی و همکاری های بین المللی دارد، که از جمله هشت سال آنرا در افغانستان کارکرده است. وی به عنوان سفیر آلمان در افغانستان نیز خدمت نموده است.
وی از سال ۲۰۱۷ الی ۲۰۲۱ به عنوان نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان، از سال ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۶ به عنوان کمیشنر مدیریت بحران، از سال ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۶ به عنوان سفیر آلمان در افغانستان و از سال ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۴ به عنوان رئیس بخش خاورمیانه وزارت خارجه آلمان خدمت نموده است. او همچنان از سال ۲۰۰۶ الی ۲۰۰۹ بعنوان دستیار ویژه وزیر خارجه آلمان، از سال ۲۰۰۴ الی ۲۰۰۵ به عنوان رئیس بخش اقتصاد و تجارت در سفارت آلمان در تهران و از سال ۲۰۰۰ الی ۲۰۰۴ به عنوان رئیس بخش فرهنگی در سفارت آلمان در سنگاپور کارکرده است.
آقای پوتزل دارای سند ماستری در مطالعات زبان و ادبیات فارسی و انگلیسی از دانشگاه هومبولت برلین در آلمان و دانشگاه دوشنبه در تاجیکستان می باشد. وی به زبان های آلمانی، انگلیسی، فارسی تسلط کامل دارد.
Maria Moita

ماریا مویتا

سازمان بین‌المللی مهاجرت
رئیس اداره آی او ام در أفغانستان
 
 
 
ماریا مویتا رئیس اداره آی او ام در افغانستان است. قبل از افغانستان، ماریا رئیس حوزه منطقه‌ای آی او ام و کارشناس ارشد حالات اضطراری برای حوزه آسیا و اقیانوس آرام، که بیش از 30 کشور را تحت پوشش قرار می دهد بود. علاوه بر این، وی در بخش ارایه کمک های بشردوستانه در مقیاس های بزرگ در هائیتی، نیپال، پاکستان، فیلیپین، بنگلادیش، میانمار، ایران و مناطق مربوط به این حوزه کار کرده است. ماریا دارای مدرک لیسانس در مهندسی و کارشناسی ارشد در مطالعات توسعه است.
Melinda Good

ملیندا گود

بانک جهانی
نماینده کشوری بانک جهانی در افغانستان
 
 
ملیندا گود در سال ۲۰۰۵ به بانک جهانی پیوست. آخرین وظیفه‌ی او مدیرعملیات مستقر در پاکستان بود. او پیشتر به سمت مدیریتی مشاور ارشد در جنوب آسیا و سمت مشاور ارشد در اندونزیا و واشنگتن دی سی فعالیت داشت. خانم گود قبل از پیوستن به بانک جهانی در بخش خصوصی در نیویورک و سنگاپور و در بانک توسعه آسیایی در مانیلا کار می کرد. او بیش از ۲۵ سال تجربه عملیاتی و مشارکتی دارد، از جمله ۱۵ سال زندگی و کار در آسیا. او از دانشگاه‌های هاروارد و دوک مدرک تحصیلات عالی دارد.
نیک پاند سی بی ایی

نیک پاند سی بی ایی

هیات معاونت ملل متحد
رئیس بخش عملیات ماین
 
 
 
آقای نیک پاند رئیس بخش عملیات ماین دفتر هیئت معاونت ملل متحد (یوناما) در افغانستان است که مسئول کمک در بخش هماهنگی عملیات بشردوستانۀ ماین، ارائه ارزیابی تهدیدات مهمات انفجاری و تأثیر آن و هماهنگی تدابیر جهت کاهش تهدیدات در حمایت از ابتکارات بشردوستانه و انکشافی میباشد. او به معاون نمایندۀ خاص سرمنشی و هماهنگ کنندۀ امور بشردوستانه گزارش میدهد.

قبل از این سِمت، او مشاور ارشد مدیر برنامۀ مؤسسۀ هالو ترست، یک مؤسسۀ غیردولتی بین المللی عملیات ماین مستقر در کابل بود. او از ماه اپریل ۲۰۲۱ الی ماه اپریل ۲۰۲۲، مشاور ارشد نظامی یوناما بود که از افغانستان، قزاقستان و قطر کار میکرد.

آقای نیک از سال ۲۰۰۵ بدینسو بطور منظم در افغانستان ایفای وظیفه نموده و همیشه برای بهبود زنده گی افراد نیازمند تلاش نموده است. قبل از همکاری با مؤسسۀ هالو ترست، آقای نیک به مدت ۳۶ سال در ارتش بریتانیا خدمت نمود و تیم هایی را در ساحات پرآشوب رهبری میکرد و برای احیاء، حفظ، ایجاد و تداوم صلح تلاش میکرد. مأموریت های عملیاتی وی شامل قبرس، ایرلند شمالی، بوسنیا، عراق، افغانستان و سوریه بود.

آقای نیک تبعۀ بریتانیا است و دارای مدارک لیسانس در اقتصاد از پوهنتون اکستر، مدرک ماستری در مطالعات نظامی از پوهنتون کرانفیلد و همچنان مدرک فوق لیسانس در بخش امنیت و استراتیژی برای رهبران جهانی از کینگز کالج لندن میباشد. او متاهل است و دو فرزند نوجوان دارد و آببازی، هاکی روی برف، اولتیمد فریسبی و نواختن طبل را خوش دارد.
Nicholas George

نیکولاس جیورج

دفتر خدمات پروژه ملل متحد
رئیس و نماینده دفتر خدمات پروژوی سازمان ملل متحد در افغانستان
 
 
 
نیکلاس جیورج بیش از ۲۰ سال در بخش های توسعوی و ماموریت های بشردوستانه تجربه کاری دارد. آقای جیورج در دفتر خدمات پروژوی سازمان ملل متحد در بست های ارشد ایفای وظیفه نموده است که اخیراً رئیس دفتر واشنگتن دی سی بود. او به حیث رئیس دفتر خدمات پروژوی سازمان ملل متحد در کشور میانمار و رئیس مشارکت ها و ارتباطات جهانی در دفتر مرکزی ایفای وظیفه نموده است. او تحصیلات خود را در رشته های اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه های لندن و منچستر به پایان رسانیده است.
Yuki

یوکی تاکموتو

برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز
رییس کشوری ملل متحد در مبارزه با ایدز
 
 
 
یوکی تاکموتو به عنوان مدیر کشورملل متحد در مبارزه با ایدز (UNAIDS) به ملل متحد پاکستان پیوست. او بیش از بیست سال تجربه در زمینه توسعه همکاری دارد، از جمله پانزده سال سابقه در زمینه‌های سیاست، برنامه‌ها و مشارکت‌های استراتژیک در زمینه صحت، ویروس اچ آی وی و بیماری ایدز، و توسعه پایدار در سطح جهانی، منطقه‌ای و کشوری را دارد.
خانم تاکموتو شهروند جاپان است و مدرک ماستری پالیسی عامه از دانشگاه میشیگان و لیسانس حقوق از دانشگاه کیوتو دارد.